Rastar Sp. z o.o.

Transport samochodowy węgla z kopalni

biuro@rastar.pl
(+48 32) 750 49 30

8.png

Witamy! RASTAR sp. z o.o. zajmuje się szeroko rozumianą dystrybucją produktów węglowych, koksu oraz kruszyw na rynku krajowym.

Transport Samochodowy

W świadomości Polaka polska kolej to spóźnienia i transport węgla na Śląsku, z którego co niektórzy próbują uszczknąć nieco, kradnąc czarne złoto poprzez zsypywanie go na tory. Kilka lat temu szeroki rozgłos zyskała akcja o dumnej nazwie "Tiry na tory", która poza medialnym szumem nie przyniosła żadnych efektów. W założeniu jej pomysłodawców było zmuszenie władz do organizowania przewozu ciężarówek pociągami, co miałoby zmniejszyć ruch na drogach, dodatkowo ograniczając ich niszczenie. Pomysł być może miałby sens w przypadku usprawnienia infrastruktury kolejowej, która często oparta jest na jednotorowym wąskim gardle gdzie już dziś, jeżeli dojdzie do awarii tworzą się duże opóźnienia skutecznie podnoszące ciśnienie pasażerom zmuszonym do wielogodzinnego oczekiwania na dojazd do celu podróży. Warto też troszeczkę wejść w specyfikę lokalną tej materii. Taki np. transport samochodowy węgla z kopalni często odbywa się na rynku lokalnym, od dystrybutora do bezpośredniego odbiorcy, gdzie nie ma potrzeby ani sensu angażowania dodatkowych ogniw w tym łańcuchu. Wzrosłyby tutaj koszty, na czym traciłby odbiorca towaru, któremu zależy na jak najniższej cenie.

Ogólną też zasadą przy wszystkich dużych przedsięwzięciach jest czerpanie surowca z możliwie najbliższego punktu, ze względu na koszty przewozu właśnie. Tak więc transport samochodowy węgla, koksu bądź innych kruszyw jest tutaj jedynym dostępnym rozwiązaniem, najbardziej uzasadnionym ekonomicznie i czasowo. Jeszcze jedną zaletą klasycznych ciężarówek jest pewien rodzaj wygody, zarówno dla dużych projektów jak budowa autostrady, czy dla indywidualnego zamawiającego, kilka ton paliwa stałego. To właśnie sprawia, że przewozy węgla, koksu i innych kruszyw samochodami samowyładowczymi są dużo lepsze w transporcie na krótkich dystansach. Rozładunek trwa chwilę i odbywa się w możliwie najbliższym miejscu. Być może, przy odrobinie dobrej woli rządzących zostaną znalezione rozwiązania, które nieco ograniczą ruch kołowy na dalekich dystansach, wymaga to jednak sporych inwestycji, a tak jak już wcześniej zostało napisane: lokalnie ciężarówki nie są zagrożone.

POLE OBOWIĄZKOWE *


Formularz Zamówienia

 
NIEPOPRAWNA WARTOŚĆ (BRAK LUB ZŁY FORMAT)!

 
NIEPOPRAWNA WARTOŚĆ (BRAK LUB ZŁY FORMAT)!

 
NIEPOPRAWNA WARTOŚĆ (BRAK LUB ZŁY FORMAT)!

 
NIEPOPRAWNA WARTOŚĆ (BRAK LUB ZŁY FORMAT)!

 
NIEPOPRAWNA WARTOŚĆ (BRAK LUB ZŁY FORMAT)!

 
NIEPOPRAWNA WARTOŚĆ (BRAK LUB ZŁY FORMAT)!

 

 

Rzetelna firma

Otrzymaliśmy wyróżnienie jako: złoty certyfikat

 

Partnerzy

Autoryzowany Sprzedawca